Krediler ve Sunduğu Faydalar

Krediler hayatımızın her alanından acil ihtiyaçlarımızı karşılamakta yararlandığımız bankacılık ürünleridir. Ev, araba ve ihtiyaç kredileri sayesinde pek çok isteğimizi gerçekleştirme fırsatı bulmuş olduk. Özellikle geri ödeme noktasında vade opsiyonu tanınması nedeni ile büyük ilgi gören krediler popüler banka ürünleri olmayı sürdürecektir.

İhtiyaç kredisi Kullanmak İsteyenlere Daha Uzun Vade İmkânı

Günümüz standartları düşünüldüğünde evlilik, eğitim, eşya, sağlık, iş, gibi alanlarda yapılan harcamaların artması nedeniyle ihtiyaç kredilerinden faydalanmaktayız. Nakit ihtiyaçlarımıza kolay çözümler sunan bu krediler vadeli şekilde ödeme kolaylığı ve belirli bir faiz oranı ile servis edilir.

Bankalar tarafından farklı faiz oranlarından sunulan belirli masraflar dâhilinde kullanılan ihtiyaç kredileri ile işleriniz çok kolaylaşmaktadır. İhtiyaç kredisi almanız için bankaların faiz oranları ve masraflarının kıyaslanarak en uygun kredi fırsatını bulmanız gereklidir. Bankaların web siteleri aracılığı ile sundukları ihtiyaç kredi fırsatlarını kolayca takip edebilirsiniz.

İhtiyaç kredilerine BDDK tarafından ihtiyaç kredisi kullan kişi sayısının hızla artmasını engellemek amacıyla 36 ay vade sınırlaması getirilmişti. Ancak 28 Eylül 2016 tarihi itibari ile ihtiyaç kredilerinde yeni bir düzenleme yapıldı.

Yapılan bu düzenleme ile ihtiyaç kredilerine uygulanan yasal vade sınırlaması 36 aydan 48 aya yükseltildi. Bu sayede yüksek taksitler ile geri ödeme yapmakta zorluk çekenler için büyük bir kolaylık sağlanmış olacaktır. Bunun yanı sıra vadenin uzaması ile ödeyeceğiniz faiz miktarının da artacağını unutmadan bütçenizi aşmayacak taksitler ile kredi kullanmanız gereklidir.

48 aya varan vade imkânları sunan ihtiyaç kredilerine başvuru yapmakta oldukça kolay olmaktadır. Çoğu banka mobil uygulamalar, Atm, telefon ve internet şubeleri aracılığı ihtiyaç kredisi başvurusunu kabul etmektedir. Banka müşterisi olmadan da bu yöntemler ile 48 ay vadeli ihtiyaç kredisine başvuru yapılmaktadır. Ancak yüksek meblağlar için bankaların şubelerindeki ilgili birimler aracılığı ile başvuru yapmanız gerekmektedir.

Katılım bankaları da diğer mevduat bankaları gibi müşterilerinin ihtiyaçlarının giderilmesi için sunduğu ihtiyaç finansman ürünlerinin vade sayısını 48 aya yükseltmiştir. 48 ay vadeli krediler artık tam anlamı ile uygulamaya geçmiştir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir