Akbank Direkt Kredi
Akbank’ta hesabınız, kullandığınız başka bir hizmet veya kredi kartınız vs varsa ve reklam tanıtım konularında engelleme yapmadıysanız Akbank’ın sık sık arayıp tanıtım, teklif, reklam yaptığını fark etmişsinizdir. Evet beni de arıyorlar. Bazen bunalsam da hiç bir zaman ters konuşamıyorum ve merakla hep ne teklif edeceklerini soruyorum, neden? 1,5 yıl önce hiç faizsiz kredi evet hiç faizi olamayan bir kredi kullandırdılar, bu jest sonrasında ilk aklımıza gelen yine Akbank olunca başka ihtiyaç kredisi/direkt kredi kullandık, şimdilerde onu kapatıp daha yüksek bir miktarda yine ihtiyaç kredisi kullanmak istiyoruz, muhtemelen yine Akbank’tan olacak.  Peki neden Akbank?

* Anında Hesaba Geçiyor
Bizleri arayan çalışanların çoğunlukla bahsettikleri konu ihtiyaç kredileri veya direkt kredi. Sorgusuz sualsiz, evraksız olarak sizi telefonla arayıp anında kredi hazırlanıyor ve anında hesaba geçiyor. 2 defa kullandık ve o anki sıkıntılarımıza ilaç gibi geldi. Telefonla arayanlar sabırla yardımcı oluyor, detaylı bilgi veriyor, tüm merak ettiklerinizi cevaplıyor, size en uygun toplam rakamı, faiz oranını, taksitleri ve ay sayısını belirleyip, en sonunda hesabınıza bekletmeden geçiyorlar, bu uzun uzun prosedürlere ve bankaya evrak getir-götürlere alışmış bizler için şaka gibi görünse de Akbank bunu başarmış ve yapıyor. Teknoloji ve hız hem Akbank’a hem bize, zaman ve para kazandırıyor.

* Kredi Oranları
Kredi Oranları her bankada olduğu gibi az da olsa değişkenlik gösteriyor, eğer kredi notunuz yüksekse tabi ki daha düşük oranlı faizler sunuyorlar, şu aralar 1,84 diye biliyorum, ortalama bir oran bana göre. Tabi size özel faiz oranı sunma imkanları olabilir. Ben bir kaç yıldır Axess Kredi Kartımı düzenli olarak kullanıyorum ve ödüyorum, Akbank için benim adıma avantaj olabilecek tek şey buyken, bana uygun oranda hemen ihtiyaç kredisi/ direkt kredi kullandırdılar,

* Diğer Bankalarla Kıyaslandığında 
İhtiyaç kredisine gereksinim duyduğunuz da araştırma yaparsınız ve çok daha cazip şartlarla karşılaşabilirsiniz. Ama sonuç almaya geldiğinizde hüsran biraz kaçınılmaz oluyor. Bir çok banka müşterisi aynı şeyden şikayetçi. Hiç bir engel görünmüyor gibi olsa da, banka kredinizi onaylamıyor ve o an ihtiyacınız olan krediyi “o an kullanamamak” zaten çözüm olmuyor. Adı üstünde o an ihtiyacınız var.  Maalesef bizde de öyle oldu. İnteraktif işlemlerini yoğun bir şekilde kullandığım bankalarımdan birine ihtiyaç kredisi başvurusu yaptım ve onay süreci başladı. Aradan günler geçti ne kredim onaylandı ne dönüş yapan oldu. Özellikle belirteyim ki finans geçmişi tertemiz bir banka müşterisiyim. O ara tesadüfen Akbank aradı, tabiri caizse şansımı denedim ve kredi kullanmak istediğimi söyledim, Kredi 10 dakika sonra hesabımdaydı.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir