Son zamanlarda ülkemizde hızlı bir biçimde büyümekte olan inşaat sektörü ile beraber ev sahibi olma sayısı ya da ikinci bir evin sahibi olarak kira getiri elde etmek ya da yatırım yapma fikri de oldukça artmış oldu. Gayrimenkul sektöründe hemen hemen her şehirde hızla yükselmekte olan yeni binalar, akıllı ev sistemleri, daha konforlu alanlar, çocuklarımız için daha güvenli ve yaşanabilir ev projesi herkesin hayallerini süslüyor. Ülkemizde pek çok ev kredisi veren banka da müşterilerinin bu konudaki hayallerini gerçekleştirmek ve ev sahibi olmalarını sağlamak amacı ile birbirinden uygun ev kredisi kampanyaları hazırlıyor. Hayallerinizi süsleyen eve sahip olmak için yeterli paraya ihtiyacınız yok ya da elinizdeki tüm birikiminizi tek bir seferde harcamak istemiyorsunuz? Eğer bu sorunun cevabı evet ise o zaman mutlaka sizde kendinize en uygun olan ev kredisi kampanyalarından birisini seçerek uygun vade ve uygun faiz koşulları ile kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Bizler de sizler için ufak bir araştırma yaparak bankaların en uygun ev kredisi hangisi bir araştırma yapıp hazırladık. İşte sonuçlar:

GARANTİ BANKASI KONUT KREDİSİ: Garanti Bankası konut kredisinin adı Garanti Mortgage. Faz oranları ise 10 yıl vade için 100.000 Türk Lirası olacak şekilde hazırlanacak bir kredi için % 1.17 ve bu durumda 10 senenin sonunda ödediğiniz toplam tutar 187.888 Türk Lirası ve aylık ödemeniz gereken taksit miktarı ise 1.555 Türk Lirası. Garanti Mortgage ayrıca sizler için taksitleri azalan ya da faizleri güncellenen veya özel taksitleri olsun ve taksitleri hiç değişmesin şeklinde 4 farklı seçenek sunuyor.

YAPI KREDİ BANKASI KONUT KREDİSİ: Yapı Kredi bankasının konut kredisi seçeneklerinde ise 100.000 TL değerinde 10 yıl vadeli bir ödeme planı için faiz oranı % 1.06, aylık taksit tutarı 1.477 Türk Lirası ve toplam ödenmesi gereken tutar ise 178,427 TL. Yapı Kredi Bankasında iki kişi ortak olarak tek bir ev alabilir ve kredinizi dilerseniz zamanından önce ödeyerek kredinizi kapatma şansınızda bulunmakta.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir