Taşıt kredisi bir çok bankanın müşterilerine sunmuş olduğu kredi olanaklarından bir tanesidir. Neredeyse tüm bankaların farklı faiz oranları ve vade seçenekleri ile taşı kredisi paketleri mevcuttur. Ayrıca bankalar taşıt kredi faiz oranları konusunda müşterilerine kolaylıklar sağlamaktadır.
Düşük Faizle Taşıt Kredisi Veren Bankalar Nelerdir?

– Ziraat Bankası
Taşıt kredisi alanında bir çok imkanlar ile farklı taşıt kredileri imkanı sunan Ziraat Bankası, düşük faiz oranları ile taşıt kredisi veren bankaların başında gelmektedir. Ziraat Bankası, taşıt kredisi seçeneklerinde kaskosuz taşıt kredisi faiz oranı %1,21; kaskolu taşıt kredisi ise %1,19 faiz oranı olanakları sunmaktadır. Bu bağlamda en uygun kredi veren banka hangisi olduğunu araştıran müşterilerin yüzünü Ziraat Bankası sağladığı kolaylıklar ile güldürmektedir.
Ziraat Bankası taşıt kredisini 0 ile 5 yaş arasındaki araçlar için vermektedir. Ayrıca bu kredi yine minibüs ve kamyonet gibi ticari araçlarda da kullanılabilmektedir. Ziraat Bankası bu araçlar için müşterilerine taşıt kredisi verirken aynı zamanda vade boyunca kasko ve hayat sigortası yapmaktadır.

Halk Bankası
En düşük faiz oranı ile taşıt kredisi veren bir diğer banka ise Halk Bankasıdır. İkinci el ya da sıfır araçlar için müşterilerine taşıt kredisi imkanları sunan Halk Bankası, sıfır kilometre araçlar için %1,25 faiz oranı ile 48 aya kadar vade imkanı ile taşıt kredisi vermektedir. İkinci el araçlar için kullanılacak krediler için %1,26 faiz oranı uygulayan Halk Bankası, müşterilerine bir çok kolaylıklar sağlamaktadır.

Taşıt Kredisi Veren Diğer Bankalar
Ziraat Bankası ve Halk Bankası bankalar içinde en uygun kredi hesaplama işlemi yaparak düşük faizle taşıt kredisi veren bankalardır. Ancak taşıt kredisi veren bankalar bu iki banka ile sınırlı değildir. Bu bankalara ek olarak; Akbank, QNB Finansbank, İş Bankası, Vakıfbank, Garanti Bankası ve ING Bank da taşıt kredisi veren bankalardır.

Bu bankaların faiz oranları şu şekildedir;

Akbank taşıt kredisi faiz oranı; %1,32

QNB Finansbank taşıt kredisi faiz oranı; %1,35

İş Bankası taşıt kredisi faiz oranı; %1,30

Vakıfbank taşıt kredisi faiz oranı; 0 km taşıt kredisi %1,45, ikinci el taşıt kredisi %1,55

Garanti Bankası taşıt kredisi faiz oranı; %1,44

ING Bank taşıt kredisi faiz oranı; %1,48

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir