Düşük kredi notu, kredi almanın önemli bir engeli olup yüksek riskli bir müşteri olarak değerlendirilirsiniz. Kredi puanınızı yükseltene kadar, geleneksel, büyük bankaların izlemesi gereken standart borç verme kurallarına uymanız gerekir. Aynı zamanda, kredi almak için şansınızın olduğunu unutmamanız gerekir.

Bir Ev Kredisi Kullanın

Mülkünüzde yeterince sermayeniz varsa, düşük faizli, vergiden düşülebilir bir kredi limiti elde edebilirsiniz.Tabii, borcunuzu ödeyemezseniz mülkünüzü tehlikeye atarsınız. Ancak, güvenilir geliriniz varsa ve bir öz sermaye hattını ödemeyle ilgili disiplinli iseniz, kredi puanınız ne olursa olsun, bu ucuz bir seçenektir.

Çeşitli kurumlardan kredileri karşılaştırın, böylece nihai evrakı imzalamadan önce mümkün olan en düşük faiz oranını elde edeceksiniz.

Aile veya Arkadaşlardan Kredi Alın

Bildiğiniz birinden, açıkça belgelenmiş ve yasal olarak kaydedilmiş ciddi bir ticari işlem gibi bir krediyi kullanın.

Daha sonra istenmeyen durumlardan kaçınmak için, faiz oranı, ödeme koşulları, borç için verdiğiniz herhangi bir teminat ve borcunuzu ödeyemezseniz ne olacağını içeren yazılı bir anlaşma oluşturun.

Bir ev satın almak için borç para alıyorsanız, ipotek faiz indirimini kullanmak için kredinin düzgün bir şekilde güvence altına alınması gerekir. Bir akrabayla ev kredisini düzgün bir şekilde kaydetmek ve yönetmeniz gerekir.

Sonuç olarak, bir aile kredisi dâhil olan herkese fayda sağlamalıdır ve gerçekten de son çare olmalıdır. Kötü bir borca ya da para hakkında yanlış anlama sebep olacak ekşi bir ilişki bırakma riskine girmek istemezsiniz.

Gerçekten söylenebilir ki, birçok kişi kötü kredi puanlarına sahiptir.  Unutmayın, kötü krediye sahip olmak ve hatta bunu bilmemek mümkündür. Bu nedenle, kredinizi yakından takip etmek isteyeceksiniz.  Ödeme geçmişinizin, borç ve diğer faktörlerin puanınızı nasıl etkilediğini göreceksiniz ve sorunları çözmek için düşünülmesi gereken adımlar için öneriler alacaksınız. Buna ek olarak, kredi teklifinde bulunmak isteyen borç verenlerden de kredi teklifleri bulacaksınız. Kendi kredi raporlarınızı ve puanlarınızı kontrol etmek, kredi puanınızı herhangi bir şekilde etkilemez.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir