Hepimiz ailemizi geçindirmek ve çeşitli ihtiyaçlarımızı karşılayabilmek adına belirli ücretlere çalışıyoruz. Kimimiz kendi işimizi icra ediyor kimimiz ise bir firmada herhangi bir görevde yani herkesin mutlaka hayatını idame ettirebilme adına geçim savaşı var.

Bizler Bu geçim savaşı belirli veya bazen kısıtlı maaşlarla sağlıyoruz. Bizlerin ve ailelerimizin birçok ihtiyaçları doğuyor. Bazen bu ihtiyaçların meblağları maaşımızın karşılayamayacağı düzeyde olabiliyor.

Örneğin 1 araba almak ,yahut evi dekore ettirmek ,borçları kapatmak ,düğün yapmak vs.. bir sürü zorunlu  olarak ihtiyaçlarımız doğuyor. Bundan dolayı çare bankalar oluyor ve ihtiyaç kredisi en kaçınılmaz çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Öncelikle ihtiyaç kredisi adından da anlaşılacağı üzere ihtiyaçlarımızı karşılamaya yönelik kullanılan kredinin adıdır. Bu kredide yeni çıkan uygulamalarla birlikte 36 aydan 48 aya kadar vade uygulanabiliyor.

İhtiyaç kredileri müşterilerin o an ki büyük meblağ tutarındaki ihtiyaçlarını karşılamada oldukça önemli bir alternatif haline gelmiştir. Bugün 3-4 senelik kazancımızı anında çekebiliyor ihtiyacımızı görüyoruz. Ve 4 seneye kadar olan vadelerle de kolaylıkla ödeme yapabiliyoruz.

İhtiyaç kredilerin birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri sonbaharda yapılan kampanyalı yada düşük faizli ihtiyaç kredileridir. Çünkü bu krediler normal şartlardan farklı olarak bizlere hem düşük faiz oranı vermekte hem de ertelemeli kredi avantajı sağlamaktadır.

Ertelemeli Kredinin Avantajları

Birçok banka öncelikli olarak ihtiyaç kredilerini mutlaka en önde tutmaktadır. Çünkü en çok rağbet edilen ve tercih edilen ihtiyaç kredisidir. İhtiyaç kredilerinin cazip olması kredinin diğer kredilere göre avantajlı taraflarının olmasıdır.

Örneğin taşıt kredisinde ruhsat gibi belgeler istenmektedir, ev kredisinde tapu veya kefil istenmektedir. İhtiyaç kredisinin avantajı ise düşük tutarlarda kredi kullanabilmemizdir. En önemlisi de ertelemeli ihtiyaç kredisidir. Ertelemeli ihtiyaç kredisi veren bankalar genellikle 3 ay ve 6 ay ertelemeli kredi verirler. 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi yada 6 ay ertelemeli kredi kullanıldığı zaman en önemli avantaj 3 ay boyunca ödeme yapılmaması ve bu ödemelerin kış dönemine denk gelmesidir.

Kış döneminde ertelenen krediler bu aylardaki giderlerini kira, doğalgaz gibi giderleri rahatlıkla öder. Kredi ödemeye başlayıncaya kadar kendisini toparlayabilme imkanı bulur. Böylelikle ertelemeli ihtiyaç kredisiyle çekilen para kullanılmış olur hem de ertelenen süre içerisinde ödemeler rahatlıkla yapılmış olur.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir