Ev hayali kuran birçok insan yeterli miktarda para biriktiremediği için bankalara başvururlar. Ev almak isteyen çiftler için bankaların şartlarına uygun koşulları sağlamak gerekir.

Ev Kredisi İçin Ne Gibi Koşulları Sağlamak Gerekir?
Bankalar kredi çekmek isteyen herkese kredi vermemektedir ,kredi çekmek isteyen kişilerin bankaların İstediği koşullara uymaları gerekmektedir. Peki bankalardan kredi çekmek için ne gibi koşullar gerekir?

Kredi çekerken bankaya başvuran çiftlerden biri kredi çekemeyebilir çünkü kredi çekmek için öncelikle kişinin maaşına bakılmaktadır. Eğer çiftlerden biri kredi çekemiyorsa diğerinin maaşına da bakılarak kredi çekmeleri kolaylaşabilir. Bankalar kişinin maaşına değil eve giren maaşa dikkat etmektedirler. Eve giren maaş yeterliyse kredi çekmek zor olmamaktadır. Bu durumda eve giren para oranında çiftlere kredi sağlanmaktadır.

Kredi çekilen bankayla çalışmakta kredi çekmeyi kolaylaştıran diğer bir etmendir.

Konut kredisi kullanmak isteyen çiftlerin dikkat etmesi gereken diğer nokta bankalarla çalışırken kredi kartı ya da kredi borcu ödemelerinde gecikme yapmamalarıdır. Kredi ödeme geçmişleri sıkıntılı olan bireylerin konut kredisi çekmeleri zor olabilir. Bu yüzden kredi ve kredi kartı ödemelerini zamanında yapmaları gerekir. Kredi kartı borçlarını ve kredi ödemelerini zamanında yapmayan çiftlerin kredi notları düşebilir. Bankalar kredi notu yüksek olan bireylerle çalışmayı tercih ederler.

Kredi çekmek isteyen çiftlerin dikkat etmesi gereken diğer nokta ise çalışılan işyerinde uzun süre çalışmaktır. Konut kredisi çekmek isteyen Çiftlerin işten ayrılmayı düşünmeleri durumunda kredi çekimi öncesi işten ayrılmamaları Kredi çekmelerini kolaylaştıran bir unsur olacaktır. Kredi verecek bankalar bireylerin en az 6 ay aynı işyerindeki çalışma koşulunu aramaktadırlar.

Son olarak konut kredisi çekmek isteyen çiftlerin gelirlerine göre kredi çekmeleri gerekmektedir.


Evli Bireyler Kredi Çektiğinde Ödemeler Nasıl Yapılır ?
Evli bireyler kredi çektiklerinde ikisinin maaşları ayrı değerlendirilmez. Maaş aynı eve girdiği için çiftin maaşları tek maaş gibi kabul edilir. İkisine uygun bir gün belirlenir ve kredi ödeme işlemi o günde yapılır.

Evli Bireylerin Kredi Çekmeleri İçin Hangi Evraklar Gerekir?
Kredi çekmek isteyen çiftlerin öncelikle ve ilk hazırlamaları gereken belge maaş dökümleridir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir