Çalıştığınız iş yerinde sigortasız çalışıyor olabilirsiniz ya da Mesleğinizi evde kendiniz icra ediyor olabilirsiniz,  öğrenci veya ev hanımı da olabilirsiniz.  hayatımızda sigorta olmadan devam ettiriyor ve kredi kullanmak istiyorsanız bu durum mümkün olabilmekte.

Tabii ki bankalar geri ödemeyi garanti altına almak için sigortalı çalışan kişilere öncelik vermektedir.  Düzenli gelir sahibi olan kişiler ödeme konusunda kendini ispatlamış tüketici oldukları için kredi konusunda bir adım öne geçmektedir. Fakat  gelir belgesi bulunmaması,  Kredi kullanmayı imkansız hale getirmez.

Gelir Belgesi Olmayan Sigortasız Kişiler İçin Kredi Koşulları  Nedir?

Gelir belgesi olmadığı durumlarda bankaya başvuru yaptığınızda,  başvuru yapılan banka ile daha önceden çalışıp çalışmadığınıza bakılır. Bunun anlamı şudur,  Daha önce bu bankadan kredi kullanımı yaptınız mı,  söz konusu bankadan kredi kartınız var mı,  yine aynı bankadan hesabınız bulunmakta mı?  bankanın ilk olarak baktığı bunlardır. Eğer banka için olumlu bir kredi puanınız varsa  krediyi alabilme  olasılığınız artacaktır.  Örneğin geçmiş ödemeleri zamanında yaptıysanız ya da bankada para birikiminiz olmuşsa.

Bazı bankalar sunacağınız diğer gelir belgelerini de kabul edecektir.  Örneğin kira geliriniz olması sizin şansınızı arttıracaktır.  bazı banka kampanyaları kapsamında,  gerlir belgesi olmadan kefilsiz kredi ya da gelir belgesiz kredi kullanılabilmektedir.

Gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar da mevcuttur.  bu bankalar yüksek müşteri potansiyeli ile beraber düşük faiz oranları ile sigortasız kişilere de kredi kullanma imkanı sunmaktadır. Şube bile  gitmeye bile gerek olmadan internet ya da SMS yoluyla kredi başvurusu yapabileceğim bankalar mevcuttur.  kredi başvurusu yapılırken unutulmaması gereken şey ise,  Kredi kullanımında en büyük etkenin Kredi notunuz olduğudur.

Eğer üzerinize kayıtlı bir mal varlığınız var ise ipotek ettirerek kredi başvurusu yapmanızda bir seçenek.  bu durumda bankalar size verdikleri tutarım geri alabileceklerini Emin oldukları sürece hiçbir sıkıntı olmadan size krediyi vereceklerdir.  gelir belgesiz kredi kullanımı için banka şubelerinden Kesin bilgi almak en güvenilir yöntemdir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir