Devlet, ekonomik kalkınmayı güçlendirmek ve vatandaşlarına destek olmak amacıyla, Kosgep işbirliği ile geri ödemesiz kredi hizmeti sunmaktadır. Eğitim alanından başlayarak, çiftçiliğe ve hayvancılığa kadar çeşitli iş kollarında teşvik sağlanmaktadır.

Geri ödemesiz kredi nasıl alınır? Diye soracak olursanız, size şöyle özetleyebiliriz ;

Belirli bir iş fikriniz var, fakat yeterli bir sermayeniz bulunmuyor. Bunun için hayıflanmanıza, yıllarca çalışıp birikim elde etmeyi beklemenize gerek yok. Kosgep tarafından açılan kurslarda gerekli eğitimi tamamlayarak ilk adımı atabilirsiniz. Bu eğitimi almadığınız sürece, bu hizmetten yararlanmanız mümkün değil. Eğitiminizi tamamladıktan sonra, projenizi ve giderlerinizi sunmanız gerekiyor.
Yapılacak olan değerlendirmenin ardından, nihai karar verilecektir. Her proje kabul edilmemektedir, bu sebeple kurum tarafından desteklenen projeler hakkında bilgi almanız yararınıza olacaktır.

Geri ödemesiz hibe kredisi seçeneği, sadece yeni iş fikirleri için verilmemektedir. Hali hazırda bulunan işletmenizin hacmini yükseltmek ve işinizi büyütmek istemeniz takdirde, bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Örneğin; yeteri kadar sipariş alıyorsunuz ama yetiştiremiyorsunuz ve yeni bir makinaya ihtiyacınız var. Fakat bunu karşılamak için maddi gücünüz el vermiyor. Projenizi, mevcut çalışmalarınızla birlikte sunduğunuz takdirde bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

Geri ödemesiz krediye dair detaylı bilgiye, aşağıda bulunan linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.
..:: Girişimci Desteği Başvuru Kılavuzu

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir