Bankacılık sektöründe, en fazla yapılan işlemlerin başında havale ve EFT işlemi gelmektedir. Ulusal ve özel bankaların çoğu, bu işlemler için belirli bir masraf almaktadır. Bazı bankalar, maaşlı müşterilerinin yanı sıra, hesabında düzenli olarak para giriş-çıkışı ve fatura ödemeleri yapan müşterilerinden havale ücreti almıyor.

Gelişen teknoloji ile beraber, dijital bankacılığın aktif rol oynamasıyla Havale ve EFT ücreti almayan bankalar kullanıcılarını cezbetmeyi başardı.

Hiçbir şekilde, havale ve eft ücretinin yanı sıra fatura ödemelerin de komisyon almayan bankalar şu şekilde ;

ENPARA

QNB Finansbank altyapısını kullanan ve internet bankacılığı ile müşterilerine hizmet veren Enpara, hesap işletim ücreti almayan bankalar arasındaki yerini aldı. Bunun yanı sıra, havale ve EFT işlemlerinde de ücret tahsil etmemektedir.

CEPTETEB

Türkiye Ekonomi Bankası da, QNB Finansbank gibi bünyesinde CEPTETEB’i müşterilerinin hizmetine sundu. Havale ve EFT işlemleri dahil, yaptığınız bankacılık işlemlerinde herhangi bir komisyon kesintisi yapmamaktadır.

SENİN BANKAN

Sermayesinin %62,24’ü Kuveyt Finans Kurumu’na ait olan Kuveyt Türk Bankası, faaliyete geçirdiği SeninBankan projesi ile, dijital bankacılık sektöründe ki yerini aldı. SeninBankan ile havale ve EFT işlemlerinde ücret almayan Kuveyt Türk, sunmuş olduğu yenilikler ile müşterilerine farklı alanlarda kolaylıklar sağlamaktadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir