Zaman zaman kabusa dönüşen para yatırma, çekme ve fatura işlemleri, artık gelişen Şubesiz Bankacılık uygulamaları ile şimdi daha kolay..Teknoloji ile birlikte hayatımızda, zaman israfının önüne geçen bu uygulamalar, talep doğrultusunda şimdi cep telefonlarımızdan tabletlere kadar bir tuş yakınlığında.

Saatlerce banka önlerinde beklemelere son vermek ve hızlı para akışının sağlanması için amacıyla uygulamaya konulan Şubesiz Bankacılık’dan yararlanan insan sayısı her geçen gün artıyor.ATM, İnternet Bankacılığı,Telefon Bankacılığı ve Mobil Bankacılığı olarak yaygınlaşan bu anlayışından faydalanmak o kadarda zor değil.Hayatı kolaylaştıran ” Şubesiz Bankacılık”da gelinen son nokta ise mobil bankacılıktır.

Şubesiz İnternet Araçları ;

ATM;  Hemen hemen her cadde ve her mahallede bulunan ATM’ler para çekme yatırma ,havale etme ve fatura ödemede yapılan kolaylıkların en başında gelir.Bir klavye aracılığı ile gerçekleşen bu ödeme uygulamasında dikkat etmeniz gereken tek kural banka kartınıza sahip çıkmak ve şifrenizi kimsenin görmemesini sağlamak olacaktır.

İnternet Bankacılığı; Teknoloji çağının altın ağı olan İnternet tüm şubesiz bankacılık alanında önemli bir yere sahip ister telefondan ister bilgisayardan günün her saatinde işlem yapabilir para akışınızı sağlayabilirsiniz. Bu uygulama ile  tercih ettiğiniz banka dışında diğer bankalardan da bilgiler alabilir hizmetlerinde karşılaştırmalar yapabilirsiniz.Yapmanız gereken tek işlem, hesabınız bulunan bankanın internet adresine girip size verilen internet şifresini ilgili alana yazmanız.Yapacağınız işlem ile ilgili alanları tıklamanız halinde para çekebilmeniz ve para yatırmanız saniyeler içerisine  gerçekleşecektir.

Telefon Bankacılığı; Hesabınız bulunan bankaya ait telefon numarasını arayarak kullanacağınız bu uygulamada TC Kimlik numaranız ve hesap numaranızın yanı sıra şifreniz yeterli olacaktır. Yine 7/24 hizmet veren telefon bankacılığında tercihiniz doğrultusunda müşteri temsilcileriyle de görüşebilir probleminizi çözebilirsiniz.

Mobil Bankacılığı; İnternet bankacılığı aracılığı ile  bireysel müşterilerin cihazlarına yüklenen bir uygulamayla hayata geçen mobil bankacılığı, hesap kontrollerinin kolay yapılabilmesinde de önemli bir rol oynuyor.Cep imza ile müşterinin tanındığı bu uygulamada son günlerde tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor.

Öte yandan hızla gelişen sosyal medyada yer alan banka hizmetleri, müşterilerine en iyi hizmeti verebilmek için adeta yarış haline girerken, 7/ 24 online durumda şikayetleri ve talepleri de değerlendiriyor.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir