Birçok kişi günlük ya da acil ihtiyaçları için bankaların kapısını çalmakta ve kredi kartı ya da kredi başvurusu yapmaktadır. Ancak zamanında ve düzenli bir şekilde ödenmeyen kredi borçları, başınıza bir süre sonra büyük sorunlar açabilmektedir. İcra da bu sıkıntıların en büyüklerinden biridir.

Ödenmeyen banka borçları sonrasında çalışmış olduğunuz bankalar sizden paralarını tahsil edebilmek için icra yoluna gitmektedir. Eğer siz de kredi kartı ya da kredi borcu mağdurları arasında yer alıyorsanız, borçlarınızı taksitlendirme yoluna gidebilirsiniz.

İcra borcu yapılandırma yılında da uygulanmaya devam edecek olan yöntemlerden biridir. Kredi borcu yapılandırma nedir ve kredi borcu taksitlendirmeye nasıl başvuru yapılır sizin için paylaşıyoruz.

Kredi Yapılandırması Nedir ?

İcralık kredi borcu yapılandırma, bankalara birikmiş olan ve artık icralık olmuş olan borçlarınızın taksite bağlanmasıdır. Kredi borcu yapılandırma, hem sizin için hem de bankalar için en ideal çözümlerden biridir. Son çıkan yasaya göre 72 aya kadar kredi borcu yapılandırması da yapılabilmektedir.

Kredi borçlarının yapılandırılması, bankaların sizde olan paralarını geri alabilmeleri için de en ideal yollardan biridir. Mevcut borcunuz en uygun şekilde taksite bağlanır ve daha önce ödeyememiş olduğunuz kredi borçlarınızı yapılandırma ile birlikte artık düzenli bir şekilde ödemeniz gerekir.

Kredi Borçlarını Yapılandırmak İçin Ne Yapmak Gerekir ?

Kredi borçlarınız icralık olduğunda, bankalar durumla ilgilenmeleri için avukatlarını devreye sokmaktadır. Dilerseniz sizinle borcunuz hakkında görüşmek isteyen avukatları bekleyebilir, telefon ile irtibata geçtiklerinde görüşme talep edebilir ya da bankanızın en yakın şubesine giderek kredi borçlarınızı yapılandırmak istediğinizi beyan edebilirsiniz.

Bu hem sizin için hem de bankanız için olumlu bir durum yaratacaktır. Sizden parasını geri almak isteyen bankalar, yapılandırma talebinizi anında kabul edecektir. Bankanız tarafından size icra borcu taksitlendirme dilekçesi verilecek ve bu dilekçeyi eksiksiz bir şekilde doldurmanız istenecektir.

Ardından hem bankanız, hem de size uygun ödeme koşullarında bir taksit çizelgesi çıkarılacaktır. Her ay ödemeniz gereken miktar ve ödeme günleriniz size bu çizelgede net bir şekilde sunulacaktır. Siz de kredi borçlarınızı yapılandırmak için hemen bankanızın en yakın şubesine başvuruda bulunabilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir