Hepimiz hayatımızı idame ettirme çabası içerisindeyiz. Hayatimizi idare ederken işlerimizde günlük hayatımızdaki gidişatı mutlaka etkiler. Nihayetinde herkes belirli başlı maaşla çalışıyoruz yada masraflarımızı karşılayabiliyoruz.

Çünkü her şey bir masraf aslında kira gideri, su gideri, elektrik ,doğalgaz, mermer alışverişi yol masrafları adım atmak neredeyse gider ve masraf haline gelmiş bulunmaktadir. Hele de belirli ücretlere çalışanlar için bu masraflar bazen içinden çıkmaz bir hal alır ve ay sonu geldiğinde bizleri kara kara düşündürür. Ayni zamanda  öyle masraflar vardır ki bu masraflar maaşımızın yetmeyeceği derecede yüksek meblağlar olabilir.

Bu giderler düğün nisan giderleri veya borç kapatma gibi giderlerdir.pki bu giderlerden nasıl kurtuluruz nasıl sıyrılırız işin içinden. Hepimizin aklına kredi çekmek geliyor. Öyle ki dostunuzu yada kenarda birikmiş paranız yoksa bezen hepimize ilaç gibigelir.Biz buna ihtiyaç kredisi olarak adlandırıyoruz. Ihtiyac kredisi adımdansa anlaşılacağı üzere çeşitli ihtiyaçlarımıza yönelik oluşan masraflar olarak adlandırılır.

İhtiyaç kredisi herkese lazım olabilir. Çünkü artık düşük ve avantajlı kredi imkânları bir hayli fazla bundan dolayı ihtiyaç kredisini artık yeni çıkan yasayla birlikte 48 aya kadar alabiliyoruz. Hatta öyleki 3 ay yada 6 at ertelememeli kredilerin ödemesiz ayları bizleri oldukça rahatlatır.

Ihtiyaç kredileri ve oranları her bankaya göre değişir. Kredi kullandık herhangi vadede peki ya ödemelerin durumu? Ödemeler ihtiyaç kredisine çok önemlidir. Zira ödemelerin düzendi olması yada gecikmesi sizi sıkıntıya sokabilir. Hatta ödemelerin düzenli olmaması halinde ihtarname yada hacize kadar yolu vardır

Bu yüzden ödemedi çok düzenli yapmalıyız. ödemeler düzenli olursa kredi puanımız artar bir sonraki kredi kullanımımızda bizim bankalara karşı referansımız olur. Eğer erken ödersek ara ödeme yapılırsa belirli oranlarda faiz indirimi sağlanır. En önemlisi de bankalara karşı kredi puanımız yükselir prestijiniz ve kullanacağınız kredinin miktarları artar. Yani siz siz olun kredilerin ödemelerine hassas gösterin ve düzenli ödeyin.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir