Gerek reklamları ile gerekse sunduğu eşsiz fırsatlar ile bankacılık sektörünün en önemli isimlerinden biri olan İş Bankası, ihtiyaçlarınızı rahatça karşılamanız için kredi seçenekleri sunuyor. Günde 5 TL gibi komik bir ücretle, kredi alabilirsiniz. Yani, aylık 150 TL’ye krediye sahip olma şansına sahipsiniz. Ödemeler konusunda da çeşitli seçenekler mevcuttur. Acil ihtiyaçlarınız için başvurabileceğiniz krediler arasında en uygun seçenekler arasındadır. Kredi başvuruları da çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Kredi Hakkında

İşbank İhtiyaç Kredisi faiz oranları %1,27’dan başlamaktadır. Maaş ödemelerini de İş Bankası üzerinden alanlar, faiz oranları konusunda avantajlara sahip oluyor. Normalden daha düşük faiz oranlarından faydalanabilirsiniz.

Ödemelerinizi günlük 5 TL olarak hesaplayabileceğiniz gibi, aylık 148 TL olarak da ödeyebilirsiniz. Aylık 148 TL ödemeler için 5.000 TL’ye kadar kredi verilmektedir. Vade süresi ise maksimum 48 ay olarak belirlenebilir. Bu şekilde bir kredi alındığında, toplamda 7.111 TL ödeme yapılması gerekmektedir.

Başvuru Süreci

Kredi başvuruları, banka şubesi üzerinden gerçekleştirilebileceği gibi internet üzerinden de gerçekleştirilebilir.  İnternet şubesine giriş yapıldığında, “İhtiyaç Kredisi Hemen Başvur” bölümünden kredi başvuruları yapılabilmektedir. Bu işlemlerin, İş Bankası’nın resmi sitesi üzerinden gerçekleştirildiğine emin olunması gerekiyor. Dolandırma amaçlı açılmış olan sahte siteler, müşteri bilgilerini çalarak mağduriyete neden olabilmektedir.

Mobil uygulama üzerinden de bankacılık işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. İşCep kullanıcıları, menüde yer alan “Krediler”, “Başvurular” sekmesi altından “Anında Kredi*” seçeneğini kullanabilirler. Açılan başvuru formunun doldurulması ile işlem tamamlanır.

SMS üzerinden de kredi başvurusu yapılabilmektedir. SMS’in içeriği NAKİT, TC KİMLİK NUMARASI, KREDİ TUTARI, AYLIK GELİR olacak şekilde girilmelidir. Bilgiler arasında bir boşluk bulunmalıdır. SMS’ler, 4402’ye yollanarak kredi başvurusu yapılabilir. SMS ücretlendirmesi, kullanılan operatörün standart kısa mesaj ücretidir. SMS yerine müşteri hizmetleri ile konuşarak başvuru yapmak isteyenler ise 0 850 724 0 724 numaralarını tuşlayarak, müşteri hizmetleri ile iletişim kurabilir. İş Bankası müşterisi olmayanların, cep telefonları üzerinden arama yapmaları özellikle belirtilmektedir.

Son olarak ATM üzerinden de kredi başvurusu yapılabilmektedir. “Kartlı İşlem Menüsü” , “Daha Fazlası” bölümüne girildikten sonra “Başvurular” kısmı yer almaktadır. Buradan kredi seçeneklerine başvuru yapılabilmektedir. “Kartsız İşlem Menüsü” üzerinden de başvuru yapılabilir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir