Herkesin mutlaka kredi ya da kredi kartı borcu bulunuyor. Borcun düzenli bir şekilde ödenmesi halinde hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Kendi kredi borcunu ödemeyen kişilerin en çok merak ettiği bir çok sorular vardır.  Öncelikle kredi borcu ödenmezse haciz gelir mi? Ya da kredi borcum için babamın evine haciz gelir mi? Sorularını cevaplamak gerekiyor. Kredi borcunu ödemek noktasında sorun yaşandığı durumlarda ve artık takibe düşen borç durumlarında bankalar ya da hukuk büroları, borcu sizden almak için çeşitli yöntemleri kullanmaktadır.

Öncelikle kişinin borcundan dolayı haciz sadece oturmakta olduğu eve gelebilir, bunu bilmeniz gerekiyor. Babanız ile aynı evde oturmasını halinde onun evine haciz gelmesi söz konusu olmayacaktır.  Kişinin borcunu ödenmemesi durumunda bu borcu ödeyeceğine dair taahhüt imzalamış olması halinde ve buna karşın ödemeyi gerçekleştirmemesi halinde cezai işlem başlatılabilmektedir.

Borcumdan Dolayı Aileme Haciz Gelir Mi?

Çeşitli nedenlerle kredi borcu ödenmezse farklı sorunlar yaşayacağınızı mutlaka biliyorsunuz. İlk olarak ta haciz işlemleri ile ilgili birçok konu merak ediliyor. Aslında bu haciz durumu sizinle birlikte yaşayanları da sıkıntıya sokabilir. Kredi borcum için babamın evine haciz gelir mi? Sorusunu sıklıkla duyuyoruz. Bu soruya doğru cevap vermek ve doğru bir yönlendirme yapmak gerekiyor.

Aileniz yani anne babanız ile aynı evde yaşamanız halinde, eve gelen haciz memuru siz de evde olduğunuz durumda evdeki eşyaları sizin eşyalarınız olarak görüp haciz edebilir. Bu koşullar altında olduğunuz halde ailenize sizin borcunuzdan dolayı haciz gelmiş olacaktır.  Aksi takdirde kişinin borcunu ödenmemesi durumunda ailesine haciz gitmesi mümkün olmayacaktır.

Borcun Ödenmemesi Halinde Haciz Edilen Malların Kişiye Ait Olması

Kişinin borcunu ödenmemesi halinde ne yaşayacağını merak etmesi oldukça normaldir. Haciz durumu söz konusu olduğunda haczedilen malların kişiye ait olduğunun, aksi İsmet edilmediği sürece haciz gerçekleştirilebilir. Anne babanızın oturduğu evde ikamet ediyorsanız ve icra memuru geldiğinde orada iseniz, memur eşyaları sizin olarak kabul edip haciz edebilir. Kredi borcu ödenmezse bu durumdan sadece borcu olan kişi sorumlu olur ve ona ait olan mallar üzerinde haciz işlemi uygulanabilir. Böylece kredi borcum için babamın evine haciz gelir mi?- sorusunu cevaplamak yeterli olacaktır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir