Gelişen teknoloji sayesinde almak istediğimiz bilgiyi, birbirinden farklı kanallar aracılığı alabilmekteyiz. Bankacılık sektörü de teknolojinin nimetlerinden faydalanarak, müşterilerine erişim kolaylığı sağlamak amacıyla, cep telefonu işlemlerine ağırlık vermektedir.

Müşterilerine istenen hizmeti vermeden önce, neredeyse tüm bankacılık işlemlerinde kredi notunuz göz önüne alınır. Kredi notunuz ne kadar iyiyse, size sunulacak hizmetin limiti de bir o kadar yüksek olacaktır. Geçmiş dönemde kullandığınız kredi, kredi kartı geçmişiniz ve ödeme alışkanlıklarınız gibi kriterler baz alınarak oluşturulan puanlarınız, bankacılık işlemlerinde büyük önem arz etmektedir.

Cep telefonunuzu kullanarak mesaj ile kredi notu öğrenme seçeneğinden faydalanabilirsiniz.

GSM Operatörleri ve Kredi Kayıt Bürosunun (KKB) ortak çalışmaları ile, kredi notunu mesajla öğrenme sistemi oluşturuldu. Bu hizmeti kullanarak kredi notunuzu hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken; Cep telefonunuzun mesaj bölümüne T.C. Kimlik Numaranızı yazın, boşluk bırakın doğum yılınızı yazın ve 1122 mesaj gönderin.
Bu işlem tüm operatörler için geçerlidir. Kredi notunu sms ile öğrenme hizmetinin bedeli 9 TL’dir.

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir