Daha önce bankacılık işlemlerinden faydalanmamış olan insanların, ilk sorduğu soru maaşımın kaç katı kredi çekebilirim şeklinde olmaktadır. Bankalar düzenli geliri olan müşterilerine kredi vermeyi tercih ederler. Bunun sebebi geri ödemede zorluk yaşamayacaklarını bilmeleridir.

Bankalar sicili temiz, fakat düzenli geliri olmayan birine kredi vermemeyi tercih edebilir. Bunun yanı sıra mevcut bir kredisi olmasına rağmen, tekrar nakit paraya sıkışan bir başka müşterileri için yeni kredi imkanı sağlayabilirler. Bunun tek bir sebebi var, müşterinin sabit bir gelirinin olması

Birkaç yıl öncesine kadar maaşın maksimum 10 katı olan kredi seçenekleri, günümüzde oldukça iyi seviyelere getirildi. Bankalar sağladıkları kriterleri fazlasıyla iyileştirerek, bu sayıyı 20 katına çıkarmıştır. Maaşıma göre ne kadar kredi çekebilirim? sorusuna yanıt arayan insanların, bankaya müracaat ettiklerinde alacakları cevap 20 katı olacaktır.

Bankaların kredi limitleri, sadece maaşınız baz alınarak yapılmaz. Eğer belgelenebilir başka ek gelirleriniz varsa, bunlar da hesaplanarak daha üst limitlerde kredi almanız mümkün olabilir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir