Artan İhtiyaçlara Bankalardan Yardım

Günümüzün gelişen ve değişen dünyasında ihtiyaç duyduğumuz şeyler de oldukça çoğalmıştır. Ekonomik olarak bu ihtiyaçlarımızı karşılamakta çoğu zaman sıkıntı çekeriz. Bu tip durumlarda bankaların sunduğu kredi hizmetlerinden faydalanmak isteriz.

İhtiyacımıza göre konut, taşıt veya ihtiyaç kredisi seçeneğinden birini tercih ederiz. Kredileri cazip yapan bir diğer etken de kredilerin geri ödenmesi aşamasında tercihe bağlı olarak değişen vadelerin olmasıdır. Son yasal düzenleme ile ihtiyaç kredilerinin 36 ay vade sınırı kaldırılarak 48 ay vadeye yükseltilmiştir. Bu da vade sayısı daha yüksek şekilde kredi kullanmak isteyenler için güzel bir fırsat olmuştur.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi başvuru yapmadan önce bankalar arası bir karşılaştırma yaparak faiz oranı en düşük ve kredi masrafları en az olanının hangisi olduğu belirlenmelidir. Bankalar arasında çekmek istediğiniz tutara göre değişen farklı faiz uygulamaları ve kredi masrafları olabilmektedir. Bu nedenle en az geri ödeme yapacağınız bankayı bulmanız sizin için avantaj olacaktır. En uygun ihtiyaç kredisi bulunduktan sonra başvuru aşamasına geçilmelidir.

Artık kredi başvurusu yapmak için şubeye gitme dönemi geride kaldı diyebiliriz. Teknolojinin gelişiminin bankacılık uygulamalarına yansıması sonucu mobil ve online bankacılık uygulamaları meydana gelmiştir. Her bankanın kendisine has mobil uygulaması ve internet bankacılığı bulunmaktadır. İhtiyaç kredisi başvurularınızı mobil ve internet bankacılığı aracılığı ile belirli tutarlara kadar (genellikle 25.000 TL) gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır.

Bankaların resmi sayfalarında yer alan kredi başvurusu bölümlerinden de gerekli olan bilgileri doldurarak kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İnternetten kredi başvurusu yapmak için bankanın müşterisi olmanız da şart değildir. Aynı zamanda kredi talebinde bulunmak için bankaların özel telefon hatlarını arayarak, SMS ile başvuru almakta olan bankalara mesaj yollayarak ya da en yakın ATM aracılığı ile rahatlık ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Başvurunuz kısa bir süre zarfında olumlu veya olumsuz olarak sonuçlandırılacaktır. Genellikle en fazla 1 gün içerisinde değerlendirme sonuçlandırılır. Banka tarafından mesaj, mail ya da telefon aracılığı ile kredi başvurunuzun sonucu hakkında bilgi verilmektedir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir