Ticaret kolları içerisinde en yaygın sektörlerden bir tanesi, araç ve hat plaka işletmesi olarak bilinmektedir. Ticari araçları, taksileri kullanan ya da plaka sahibi olan veya olmak isteyen bireylere ise bankalar tarafından finansman desteği oluşturulmaktadır.

Maddi sermaye eksiği olan ancak ticari araç ile para kazanmak isteyen bireyler adına maddi destek oluşturan bankalar aynı zaman da genel olarak ekonominin de canlanmasına yardımcı olmaktadırlar. Vade ve faiz işlemlerinde de kişilere ya da kurumlara kolaylıklar sağlayan özellikle devlet bankaları, bu sayede devamlı olarak kullanılabilecek bir iş kolu oluşturulmasına da destek olmaktadırlar.

Ticari Plaka Destek Kredisini Alabilecek Bireyler

Ticari plaka ya da ticari araç kredilerinden yararlanabilecek kişi ve kurum sayısı da sınırlandırılmış durumdadır. Belirtilen kredi türünün faiz oranları ve ödeme seçenekleri, bazı farklılıklara göre belirlendiği için bu tarz kredilerden yalnızca otobüs, minibüs, yolcu aracı, servis aracı ve taksi sahibi olan bireyler ya da kurumlar faydalanabilmektedir. Belirtilen kriterler içerisinde şehirlerarası yolcu taşımacığı yapan otobüs firmaları faydalanamamaktadır.

Yukarı da belirtilen kriterler, bankalara göre farklılık gösterse de genel olarak ticari plaka destek kredisi çekmek isteyen kişi profili belirtilen şartlara göre belirlenmiş durumdadır.  ticaret hayatında bulunan ve bu tarz araç işleten kullanıcılara farklı kampanya ve ödeme seçenekleri sunan ticari plaka destek kredisi, işlemlere yönelik pek çok ihtiyacı karşılayabilmektedir.

Bütçeye Göre Farklı Ödeme Seçenekleri

Ticari araç destek kredisi veren bankaların çoğu, devlet bankaları da olmak ile birlikte, kullanıcılarına borçlarını geri ödeme konusunda da oldukça kolaylıklar sağlamaktadır. Geri ödeme planı oluşturularak, her kullanıcının kendi bütçesine göre uygun ödeme seçeneklerini kabul etmesine fırsat verilmektedir.

Anapara serbest taksitli, belirli dönem ödemesiz, serbest tarihli eşit taksitli ödeme, artan taksitli ve periyodik ara ödemeli gibi birbirinden farklı ödeme seçeneklerinin sunulduğu ticari araç geri ödeme planı seçenekleri ile hem kullanıcının mağdur olmaması hem de borcun zamanında ödenmesi adına düzenlemeler oluşturulmaktadır. Bu sayede hem ekonomiye destek verilmekte hem de sermaye azlığı çeken ticari araç sahiplerine yardımcı olunmaktadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir