Birkaç kredi kartı bakiyesi altında tartıldığını hissediyorsanız, kredi kartı borç birleştirmesi ciddi bir rahatlama sağlayabilir.

Önce yeni bir kredi çıkarmaya, yeni bir kredi kartı açmaya veya bir borç yönetim planına kaydolmaya karar veriyorsunuz (daha sonra bunun üzerinde daha fazla bilgi var). Hangisini seçerseniz seçin, birden fazla bakiyenizi ödemek için onu kullanabilirsiniz. Bu, borç ödemelerini basitleştirmekle kalmaz, aynı zamanda tasarruf etmenize de yardımcı olabilir.

Kredi Raporlarınızı ve Puanlarınızı Kontrol Edin

Yapmanız gereken ilk şeylerden biri, kredi raporlarınızın doğruluğunu kontrol etmektir. Kredi raporlarınızdan herhangi birinde bir hata, ihtiyacınız olan hakkı kazanmanıza engel olabilir; bu nedenle bir hata bulursanız, bununla ilgili bir anlaşmazlık oluşturun. Kredi raporunuzun içinde ne olduğunu anlamanıza yardımcı olacak raporları edinmeniz gerekir.

Kredinizin nerede olduğunu bildikten sonra, hangi kredi kartı borç konsolidasyon planının sizin için en iyi sonuç vermesi gerektiğine karar vermenize yardımcı olması için ihtiyaç duyduğunuz bilgilerin çoğuna sahip olursunuz.

Konsolidasyon Kredi Kartları

İyi krediniz varsa, faiz oranı düşük bir kredi kartı arayın. Yüksek faizli kredi kartı bakiyelerini, daha düşük bir APR ile tek bir karta aktarabilir ve borcunuzu öderken aylık finans masraflarından tasarruf edebilirsiniz. İyi kredili tüketiciler için, çeşitli denge transferi ve düşük faizli kredi kartı teklifleri bulunmaktadır.

Borç Yönetimi

Kredi kartı bakiyenizi geri ödeme yapmak için çok az ilerleme kaydederseniz veya ciddi bir borç sorunu yaşarsanız, bir borç yönetimi planı konusunda saygın bir kredi danışmanlığı ajansına başvurabilirsiniz.

Bir borç yönetimi planıyla, bir kredi danışmanlığı ajansına bir aylık ödeme yaparsınız ve acentelik kredi kartı borç verenlerinin her birine öder. Bir borç verenin, bir borç yönetim planına katıldığınızda kredi kartı bakiyenizde ki faiz oranını düşürebilirsiniz.

Kredi kartı bakiyelerinin aktarılması, kişisel kredi ile kredi kartlarının ödenmesi veya bir borç yönetim planına girilmesi, kredi kartı borç konsolidasyonunun başlangıcıdır. Gerçekten borcunuzdan kurtulmanıza yardımcı olması için, kredinin tamamı için anlaşmaya varılan ödemeleri yapmaya özen göstermeniz gerekir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir