Ziraat Bankası, Türkiye’de en çok şube ve ATM ağına sahip bankalarından biridir. Emekli ve devlet çalışanlarının bir çoğu aylık maaşlarını Ziraat Bankası’ndan almaktadır. Ziraat Bankası’na, maaş müşterisi olan veya olmayan tüm kişiler, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi veya konut kredisi başvurusunda bulunabilmektedir. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi, en fazla kredi çeşidi bulunan kredi türlerinden biridir.

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi

Ziraat Bankası, ihtiyaç kredisi kullanan müşterilerine, 48 aya kadar vade imkanı ve aylık ya da 3 ayda bir ödeme seçeneği imkanı sunmaktadır. Bazı kredi türlerinde ise şahsi maddi teminat istemektedir. Kredi süresi boyunca, kredi kullanan kişiye hayat sigortası yapmaktadır.

Tüketici Kredisi Kampanyaları

Ziraat Bankası’nın, müşteri çeşitliliğine bağlı olarak, çok çeşitli tüketici kredisi seçeneği bulunmaktadır. Her kredi çeşidinin faiz oranı sabit olsa da, ödenecek vadeye göre yıllık maliyet oranı değişmektedir. Örneğin 20.000 TL tutarında Emeklinin Artısı Tüketici Kredisi kullanmak istiyorsanız, 24 ay vade ödeme seçeneği ile yıllık maliyet oranınız %19,1837 olurken, 48 ay vade ile yıllık maliyet oranı %18,8924 olacaktır. Kredi seçenekleri ve aylık taksit tutarını hesaplamak için, internetten Ziraat Bankası kredi hesaplama aracı size yardımcı olmaktadır.

Tüketici Ürün Paketi : Faiz oranı %1,24

Çalışanın Artısı Masrafsız Tüketici Kredisi: Faiz oranı %1,24

Çalışanın Artısı Tüketici Kredisi: Faiz Oranı %1,19

Emeklinin Artısı Masrafsız Tüketici Kredisi: %1,24

Emeklinin Artısı Tüketici Kredisi: Faiz oranı %1,19

Masrafsız Tüketici Ürün Paketi: Faiz oranı %1,29

Masrafsız Tüketici Kredisi: Faiz oranı %1,34

Oyak Üyelerine Özel Tüketici Kredisi: Faiz oranı %1,24

Arsa Kredisi: Faiz oranı %1,19

Eğitim Kredisi: Faiz oranı %1,27

İpotekli Bireysel Finansman Kredisi: Faiz oranı %1,25

Tüketici Kredisi: Faiz oranı %1,27

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Başvurusu ve Gerekli Belgeler 

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvuru kanalları, şubeler, Ziraat internet sitesi, internet şubesi, çağrı merkezi, Ziraat mobili ve ATM’lerdir. Kredi başvurusu esnasında Ziraat Bankası tarafından istenilecek belgeler, kredi türüne göre değişiklik göstermektedir. Ancak her kredi türünde istenilen ortak belgeler ise, başvuru formu, nüfus cüzdanı veya ehliyet ve gelir belgesidir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir